• 09179303125
  • info@mobtakeran3d.ir

چگونه پرینتر سه بعدی SLS بسازیم

چگونه پرینتر سه بعدی SLS بسازیم

پرینتر سه بعدیانواع پرینتر سه بعدی چیست؟SLSدانشچگونه پرینتر سه بعدی بسازیم؟

امروزه، گزینه هایی کم هزینه زیادی برای اکثر مدلهای فناوری تولید افزایشی در بازار موجود است. چه اینکه یک پرینتر سه بعدی ساخت شرکت makerBot  برای تکنولوژی Fused deposition modeling FDM باشد، یا یک پرینتر سه بعدی از شرکت Envision TEC برای فناوری DLP Digital Light Processing  یا هر

امروزه، گزینه هایی کم هزینه زیادی برای اکثر مدلهای فناوری تولید افزایشی در بازار موجود است. چه اینکه یک پرینتر سه بعدی ساخت شرکت makerBot  برای تکنولوژی Fused deposition modeling FDM باشد، یا یک پرینتر سه بعدی از شرکت Envision TEC برای فناوری DLP  Digital Light Processing  یا هر پروژه جدیدی که برای فناوری تولید افزایشی  باشد، حتما یک انتخاب مقرون بصرفه با هر سطحی از فناوری وجود دارد. اما زمانی که صحبت راجع به SLS  selective laser sinterin   می شود، جذابتر از پرینتر سه بعدی SinterIT  با قیمت حدودا  ۵۰۰۰ دلاری وجود ندارد که البته در میان پرینترهای سه بعدی SLS  ارزان قیمت محسوب می شود.

در این میان یک دانش آموز جاه طلب ۱۷ ساله، با نام ولکامان   Vulcaman، سعی کرده که این مساله گفته شده در مورد گرانی فناوری پرینتر سه بعدی را تغییر دهد و با دستگاه ۴۰۰ یورویی خود، در این راه قدم برداشته است. پرینتر سه بعدی SLS   جادویی او که هنوز نام رسمی ندارد و در مراحل اولیه توسعه قرار دارد، از مرحله مفهومی فناوری تولید افزایشی، یک محصول قابل دفاع، با کیفیت بالا و مهیج به دست آورده است که نشان دهنده نتیجه بسیار خوب تلاش های او برای ساخت پرینتر سه بعدی SLS  ارزان قیمت می باشد.


به نظر می رسد که کنجکاوی خلاقانه و هزینه تولید، نیرو محرکه این دانش آموز پیشرو و نوآور باشند.  ولکمان گفت: که اکثر پرینترهای سه بعدی SLS بسیار گران و تنها برای صنعت قابل دسترس هستند. بنابراین، من SLS خودم را ساختم که در حال حاضر، در وضعیت ابتدایی قرار دارد، این پرینتر سه بعدی، لیزری ۱ وات و ۴۴۵ نانومتر دارد 
  

این پرینتر سه بعدی SLS  محصولی به اندازه ۸ سانتیمتر مربع را ارائه می دهد و گفته می شود سرعت ساخت این دستگاه  بیش از ۳۰۰ میلی متر بر ثانیه می باشد و نشان می دهد که حتی با پول اندک هم می توان، کارهای بزرگ انجام دارد، به شرط اینکه حاضر به انجام دادن تلاش و کوشش خستگی ناپذیری باشی و شکی نیست که به نتایج دلخواه خواهی رسید.
این پروژه کاملا منبع باز هست و لیست مواد و قطعات مصرفی در دنیای فناوری پرینتر سه بعدی استاندارد بوده و قابل استفاده و استناد می باشند.
در این دستگاه از موتورهای پله ای Nema17 تا  برد Aruduino Mega 2560 و یک Raspberry Pi تا صفحه کنترلر RAMPبه آسانی در دسترس شما هستند، که اگر علاقه مند به ساخت یک پرینتر سه بعدی SLS برای خود باشید، دانستن منابع این قطعات، برای شما آسان است.
 

به نظر می رسد که فایل های STL برای ساخت قطعات سه بعدی، چنان قوی ساخته شده اند که می توانند بدون استفاده از سازه های حمایتی، تولید شوند. در حالی که ازمواد اولیه PLA مشکی، لایه ای با ارتفاع ۰٫۲ میلی متر و ۲۵ درصد تراکم برای این نمونه اولیه استفاده شده است، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم ABS و انواع دیگر از مواد اولیه را نمی توان برای حاصل کردن نتایج مشابه استفاده نمود. برخی از علاقه مندان به پرینترهای سه بعدی ممکن است اندکی خسته شوند، زمانی که مجبور به ساخت چارچوب دستگاه خود شوند، چونکه کمی نجاری ضروری است. اما با این حال، فایل های CAD  برای دانلود در دسترس هستند که می توانید از آنها استفاده نمایید.
 

اکثر دستورالعمل های ساخت در مورد فرآیند مونتاژ می باشد، که باعث پیچیدگی پروژه شده، بنابراین من وارد جزئیات آن نمی شوم. 
آنچه که بسیار جالب بوده، نحوه استفاده ازنرم افزار slicer که  فایل۳بعدی طراحی شده را به Gcode تبدیل میکند که زبان پرینتر سه بعدی میباشد البته این نرم افزار یک نرم افزار استاندارد، برای پرینتر سه بعدی FDM  می باشد که ولکامان آنرا به طوری تخصصی تغییر و برای پرینتر سه بعدی SLS تنظیم کرده است که  به جای مواد مصرفی فیلامنت پلیمری از پودر پلیمری در فناوری تولید افزایشی پرینتر سه بعدی SLS نیز استفاده شود..

ولکامان می گوید : هر پرینتر سه بعدی SLS که من با آن کار کرده ام، nylon P12  را بعنوان ماده اولیه  قرار میدهند اما در این پروژه، nylon P12  بسیار گران بوده است و من ابتدا، شکر را امتحان کردم که موفق نبود و نهایتا از پودر سیاه nylon P11  برای آزمایش خود با موفقیت استفاده کردم. 
 

در پایان، ولکامان اذعان می دارد که احتمالا زمانی که مشکلات کوچک حل شود ،به دنبال پودر فلزات خواهم رفت و آنها را نیز آزمایش خواهم کرد و مدام بر ایمنی کار تاکید می کند. همچنین آشکار است که او می خواهد چیزهایی را اصلاح کند .
پرینتر سه بعدی SLS نیروی محرکه موفقیت اکثر شرکت های تولید افزایشی می باشد. معرفی دستگاه های SLS کم هزینه بسیار مهم است اگر مشتریان از آن استقبال کنند انقلابی در این صنعت محسوب می شود و همه این ها در سن ۱۷ سالگی این پسر جوان و با هوش رخ داده است….


ایمان دارم که دانش آموزان سرزمینم در صورت آشنایی با این فناوری قرن بیست و یکمی ، حتما بهترین ایده ها و اختراعات را تقدیم جهان خواهند کرد.

وب سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی 
www.Printer3bodi.com

فرزان شاهسون
فرزان شاهسون

ثبت نظر

طراحی سایت