• 09179303125
  • info@mobtakeran3d.ir

قلم سه بعدی با مواد اولیه بازیافتی

قلم سه بعدی با مواد اولیه بازیافتی

کوچکترین عضو خانواده بزرگ فناوری تولید افزایشی، یک پرینتر سه بعدی کوچک به شکل مداد که به نام مداد سه بعدی ۳d pen شناخته می شود. البته از مداد سه بعدی بیشتر در حوزه آموزش مدارس، نقاشی سه بعدی و هنر استفاده می شود اما همچون تمامی انواع پرینتر سه بعدی از وسعت کاربرد زیادی، برخوردار می باشد. 
در حالیکه مدادهای سه بعدی ابزارهای بسیار خوبی هستند که یک محدوده وسیع از تولیدات فانتیزی سه بعدی از هنر، لباس و حتی کیس های تلفن همراه را نیز در بر می گیرند، کارایی مداد سه بعدی بالاست اما کار کردن با آنها سخت نیست، البته یک دوره یادگیری، اجتناب ناپذیر برای مداد سه بعدی وجود دارد که در آن مصرف کنندگان با نحوه کار مداد سه بعدی و ابزارهای جانبی آن آشنا می گردند. 

قلم سه بعدی با مواد اولیه بازیافتی

مواد مصرفی مداد سه بعدی همان فیلامنت های پرینتر سه بعدی FDM بوده که از جنس پلاستیک می باشند. برخی به دلایل زیست محیطی و برخی به دلایل مالی به مواد اولیه مدادهای سه بعدی خرده گرفنتد اما در یک خلاقیت فنی که فقط از پویندگان فناوری پرینتر سه بعدی بر می آید، مداد سه بعدی جدیدی تولید شده که از مواد اولیه پلاستیک بازیافتی استفاده می کند.
خوشبختانه، کمپین Kickstarter برای یک مداد سه بعدی ایجاد شده است که هم به محیط زیست کمک می رساند و هم قیمت فیلامنت های مصرفی آن، تقریبا صفر می باشد. این مداد سه بعدی جدید رنیگاد Renegade 3ِِD pen نامیده می شود، که همانند دیگر مدادهای سه بعدی همچمن ۳Doodler عمل کرده و مواد اولیه پلاستیکی را به صورت ذوب شده و با سرعت قابل تنظیم خارج می کند اما مداد سه بعدی رنیگاد میتواند به جای فیلامنت های کارخانه ای از بطری های پلاستیکی، کیسه ها و مواد پلاستیکی دور انداختنی استفاده نماید.

رنیگاد که در یک سال و نیم گذشته تحت توجه بسیاری بوده است توسط دانیل ادوارد Daniel Edwards در لندن ایجاد گردید. ادوارد که خودش ۱۰ تا ۱۵ دلار صرف خرید یک بسته فیلامنت پلاستیکی برای مداد سه بعدی خودش می کرده این فشار مالی و حس مسئولیت زیستی را بیشتر درک می کرده و در عین حال از فناوری خارق العاده ای چون پرینتر سه بعدی و مداد سه بعدی هم نمی توانست بگذرد بنابر این تصمیم گرفت و ایده خود را عملی کرد. 
در حالیکه این مداد سه بعدی، کوچکترین، نازک ترین، سبک ترین یا ارزان ترین مداد سه بعدی در جهان نیست، اما اولین مداد سه بعدی است که با پلاستیک های بازیافتی کار می کند. که در کنار لذت بردن از نقاشی سه بعدی حس زیبای همیاری با زمین و محیط زیست خود را دریافت می کنید و این حالتان را قشنگ می کند. 
مطمئنا شما قادر نخواهید بود بطری های کامل پلاستیکی را به داخل منبع تغذیه مداد سه بعدی قرار دهید، به برای کمک به کاربران، که ضایعات پلاستیکی خود را به نوار های قابل استفاده تبدیل کنند، سازندگان پشت قلم رینگاد  Renegade ، یک مکانیسم برش پلاستیکی مبتکرانه به نام چوپاکات ChupaCut قرار داده است. این مکانیسم عمدتا روی یک بطری پلاستیکی قرار میگیرد و آن را به صورت یک روبان دایره ای طولانی با عرض ۵ تا ۷ میلیمتر برش می دهد.
این نوار پلاستیکی را میتوان به عنوان مواد اولیه به طور مستقیم داخل منبع تغذیه مداد سه بعدی رنیگاد قرار دهید تا با اکسترودر قدرتمندش آنرا با مکانیسم پیچی به سمت سیستم گرمایشی نازل هدایت نماید و در نهایت رنیگاد، مواد مذاب پلاستیکی را با ضخامت ۰٫۱۴ تا ۰٫۳۵ به طور ممتد و یکسان از نوک نازل به بیرون هدایت می کند تا نقاشی سه بعدی شما به زیبایی شکل بگیرد. 
 

از لحاظ مشخصات، مداد سه بعدی رنیگاد با یک موتور درایو و گیربوکس برای کمک به تغذیه پلاستک مجهز شده و سیستم گرم کننده میتواند داخل محدوده ۵۰ تا ۳۲۰ درجه سانتیگراد با یک کنترلر آسان تنظیم گردد. سرعت قلم میتواند با لمس یک دکمه تنظیم گردد. ساختار رنگاد ساخته شده از یک ماده آلومینوم قابل اعتماد و همچنین یک درایو بادوام مکانیکی و سیستم الکتریکی است. علاوه بر نوارهای پلاستیک تهیه شده از بطری های پلاستیک PET، مداد سه بعدی رنیگاد میتواند همچنین از فیلمنت های ,PLA ABS ,nylon ,TPE ,HIPS ,wood  استفاده نماید و شما می توانید یک مداد رنگی پلاستیکی مدرن داشته باشید.نقاشی خود را لمس کنید و لذت ببرید.

وب سایت خبری تحلیلی پرینتر سه بعدی
www.Printer3bodi.com
 منبع:۳ders 

فرزان شاهسون
فرزان شاهسون

ثبت نظر

طراحی سایت